Laimutis Januškevičius – PO LIETUVOS TARPUKARIO IR POKARIO PARKUS

Prekės kodas: 1

Turimas kiekis: Prekė sandėlyje

Laimutis Januškevičius – PO LIETUVOS TARPUKARIO IR POKARIO PARKUS

Išleidimo metai 2017, formatas 22×24 cm, spalvotos iliustracijos, kieti viršeliai,480 psl., ISBN 978-9955-37-194-6

€2000 su PVM
Turite klausimų apie šią prekę? Klauskite
Kilmės šalis: Lietuva
Gamintojas: Leidykla "Lututė"

Laimutis Januškevičius – PO LIETUVOS TARPUKARIO IR POKARIO PARKUS

Iki šiol mūsų šalyje tradiciškai daugiau dėmesio buvo skiriama seniesiems dvarų parkams. Tačiau puošnumu ir išraiškingumu jiems nenusileidžia ir daugelis tarpukariu, ypač pokario metais įkurtų parkų, kuriuos projektavo ir kūrė žinomi ano meto kraštovaizdžio architektai. Augalų įvairove ir dendrologine verte šio laikotarpio želdynai dažnai netgi pranoksta senuosius dvarų parkus, o kai kurie dendrologiniai parkai stulbina dendrologine įvairove.
Bene penkiolika metų detaliems šiuo laikotarpiu įkurtų želdynų dendrologiniams ir kraštovaizdžio tyrimams skyrė dendrologas Laimutis Januškevičius. Pagal atliktus tyrimus dendrologas parengė išsamų, gausiai iliustruotą albumą „Po gražiausius Lietuvos tarpukario ir pokario metų parkus“. Keliaudami šio leidinio puslapiais atrasite daugybę išpuoselėtų šalies parkų, želdynų ir skverų, kurių ne vienas prilygintinas kraštovaizdžio architektūros meno kūriniams, aptiksite ir garsių Vakarų Europos kraštovaizdžio architektų, tokių kaip Eduardas Andrė, ir šiandien vešinčių žaliųjų perlų.
Leidinyje aprašoma daugiau kaip pusantro šimto želdynų, supažindinama su jų istorijos faktais, įprastomis ir retomis egzotinėmis augalų rūšimis ir formomis. Autorius nešykšti patarimų, kaip parkus prižiūrėti, į kokius dendrologinius, architektūrinius ir gamtosauginius aspektus atsižvelgti juos tvarkant.
Albumas turėtų būti naudingas ne tik kraštovaizdžio architektams, želdynų dizaino specialistams, šios studijų krypties šalies universitetų bei kolegijų studentams, bet ir plačiam ratui sodininkų mėgėjų, kitų sričių specialistų, besidominčių šalies dekoratyviniais želdynais, viešųjų ir individualių erdvių tvarkymu ir naudojimu. Taip pat tai gali būti puikus gidas mėgstantiems keliauti po Lietuvą ir ieškantiems gražių vietų atsipūsti.

Knygoje iš viso aprašomi ir iliustruojami 143 įvairiose Lietuvos savivaldybėse įkurti įdomesni ir vertingesni parkai, miško parkai, skverai ir kitos rekreacinės teritorijos.

Išleidimo metai 2017, formatas 22×24 cm, spalvotos iliustracijos, kieti viršeliai,480 psl., ISBN 978-9955-37-194-6

Parašyti atsiliepimą
Rašyti
Skambinti